Osiołek, baranek... czyli Jasełka w Bożenkowie

Ubiegła sobota dla świetlicy w Bożenkowie była bardzo wyjątkowa. Przybył do nas Pan Dyrektor, a także wszyscy rodzice i goście na wspólne obejrzenie przygotowaych przez dzieci Jasełek.

Dzieci z wielkim przejęciem wystąpiły na deskach naszej estrady. Niezwykła była to chwila dla wszystkich młodszych i starszych aktorów, a także dla ich rodziców. Było zabawnie dzięki nietuzinkowej grze aktorskiej Oliwi Świtały i Anastazji Alichniewicz, które wcieliły się w rolę owieczki i osiołka. Trzeba oddać wszystkim młodym aktorom, że wykazali się wysokim poziomem gry aktorskiej. Na końcu wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy kilka wspaniałych pastorałek i kolęd, co sprawiło, że atmosfera zrobiła się iście świąteczna.

Podczas przedstawienia wszystkie dzieci zostały obdarowane rozmaitymi prezentami od św. Mikołaja. Pod koniec Pani Hania wręczyła dzieciom nagrody za udział w konkursie - wykonanie najpiękniejszej kartki do św. Mikołaja. Miłym akcentem zamykajacym "jasełkowe spotkanie" był słodki poczęstunek dla wszystkich gości i aktorów.