Zjazd Bożen z nutą kaszubską 2018

Czerwiec, Bożenkowo i wiele pań, to nic innego jak co roczny  Zjazd Bożen. Tak jak zawsze „płeć piękna” rozpoczęła  swoje spotkanie od przemarszu ulicami Bożenkowa.. Później przyszła kolej na cześć oficjalną i przekazanie symbolicznego klucza do bram miejscowości przez Włodarza  Gminy. Po tak spektakularnym początku przyszedł czas na występy artystyczne i dobrą zabawę.  Na scenie zaprezentowały się dzieci z Studia

Piosenki z GOK - u, tancerze z Fabryki Tańca z Osielska. Znakomite głosy i  wspaniałe układy taneczne  wprawiły Bożenki do wspólnej zabawy. Na scenie nie mogło zabraknąć  znakomitego zespołu „Bayan Brothers”. To właśnie oni sprawili, iż wszyscy, jak jedna rodzina tańczyli na parkiecie, nie licząc lat, ani problemów zdrowotnych wydobywając ostatnie siły z tańczących.   Swoją część artystyczną przygotowały również prowadzące tegoroczny zjazd Kaszubki. Na scenie  zaśpiewały hymn zjazdu. Słowa hymnu   o Bożenkowie do podkładu znanego hitu napisała  jedna z kaszubskich  Bożenek. Ponadto odbyły się wybory Miss Łąki.
Panie zaprezentowały przed jury i publiką nieodzowne wdzięki  i wspaniałe stroje.
 Aż  chciało się patrzeć na kreacje, które wyprzedały pomysłowością i kreatywnością.   Narady jury nie trwały długo. Jednomyślnie wybrano Mis Łąki, która kreatywnie i z humorem zaprezentowała swoje  gracje. Po części artystycznej Kaszubki zaprosiły wszystkich do biesiadnego stołu, aby skosztować dań regionalnych przygotowanych przez  Bożenki. Niestety po wspólnej zabawie nastał czas pożegnań. Bożenki odjechały na miejsce noclegu, dziękując za wspaniałą zabawę i mówiąc „ Do zobaczenia za rok” Konferansjerem zjazdu był Daniel Kossakowski, który dzielnie prowadzi Bożeny przez prawie wszystkie lata. A pomagała w tym ekipa GOK-u, dzięki, której powstał program artystyczny i całe zaplecze techniczne.

Tekst zdjęcia HK